Posted inОсвіта та поради

Що таке Ефіріум, і як він працює?

Поняття "ефір" може бути незнайоме вам. Однак ви, можливо, чули про "Ефіріум". Коли ви чуєте цю назву, ви, напевно, думаєте, що Ефіріум — друга за капіталізацією криптовалюта. І хоча навіть люди з індустрії називають Ефіріум криптовалютою, технічно це неправильно.

Що таке Ефіріум, і як він працює?

Ефір (ETH) — це криптовалюта, а Ефіріум — її мережа.

1. Як працює Ефіріум?

2. Для чого використовується ефіріум?

2.1 Мета смарт контрактів ефіріума

2.2 Розуміння додатків Dapps

3. історія мережі Ефіріум

4. Перспективи Ефіріум 2.0

5. Що таке ефір?

5.1 Відмінності та схожість між біткойном та ефіром

5.2 Наскільки ефір хороша інвестиція?

5.3 Де купити ефір?

Як працює Ефіріум?

Ефіріум — це платформа з відкритим програмним забезпеченням, створена у 2015 році. Вона заснована на блокчейн-технології, яка дає змогу розробникам створювати децентралізовані додатки та смарт-контракти.

Завдяки блокчейн-технології, інформація, яка передається на цій платформі (через мережу комп’ютерів, що називаються нодами), не може бути змінена і нею не можна маніпулювати. До того ж, завдяки цій технології зникає посередник в угодах, створених у цій мережі. Таким чином, житлові контракти, наприклад, можуть бути створені без участі житлових агентів, а перекази грошей без участі банків.

Для чого використовується Ефіріум?

Хоча він і може використовуватися для звичайної торгівлі та за допомогою власної валюти ETH, мета Ефіріума якраз і полягала в тому, щоб піти далі цього. Смарт контракти забезпечують певні умови, що полегшує укладання контрактів у мережі. Децентралізовані додатки, якщо коротше — Dapps, можуть стати чим завгодно, залежно від цілей комп’ютерної програми. Як і все, що ґрунтується на блокчейні, все це має децентралізовану природу і не контролюється будь-якою організацією.

Мета смарт контрактів Ефіріума

Смарт контракти — це самоздійснювані контракти з певними умовами, прописаними в коді на блокчейні. Способи використання цих смарт-контрактів можуть бути абсолютно різні, зокрема страхування, ланцюжки поставок, нерухомість та ігри. Токени формуються через смарт контракти. Такі токени не слід плутати із самим ETH.

Обробка транзакцій і зберігання інформації про баланс токенів також лежить на плечах смарт контрактів. Щоб отримати будь-які токени, потрібно відправити ETH у смарт-контракт, який надішле назад уже токени. ERC-20 — це набір правил для створення і випуску токенів на блокчейні Ефіріум, яким повинен відповідати кожен токен

Ці токени можуть мати форму utility tokens і security tokens. Утилітарні токени явно призначені для використання в Dapps або для просування продукту. Натомість токен безпеки — це інвестиція. Це можуть бути акції або навіть фонди компанії. На токени безпеки поширюються суворі регуляторні рамки, але це не стосується утилітарних токенів.

Такі токени можуть набути форми утилітарних токенів і токенів забезпечення. Утилітарні токени спеціально розроблені для використання в Dapps або рекламі продуктів. З іншого боку, є токени забезпечення, створені для інвестування. Такі токени можуть включати в себе акції або навіть кошти компанії. Токени забезпечення повинні строго відповідати певним умовам, на відміну від утилітарних токенів.

Розуміння додатків Dapps

Dapps пишуться за допомогою спеціального коду, створеного спеціально для Ефіріума. Він називається Solidity. Найпопулярніші Dapps різняться за своєю суттю: азартні ігри, збір коштів (ICO), DeFi, відеоігри, соціальні мережі та біржі. Ними не володіє будь-яка організація і вони виключають посередників.

У багатьох Dapps на блокчейні Ефіріума, користувачі можуть отримати будь-які бонуси у вигляді токенів.

Ось список кількох найпопулярніших існуючих Dapps

  • CryptoKitties : Крипто Коти — одна з перших ігор, заснованих на блокчейні. Запущена була в 2017. Користувачі можуть збирати і розводити віртуальних котів, використовуючи смарт контракти. Надалі, їх можна продати на торговому майданчику гри. Більшість котиків продаються за ціни нижче 100 доларів, але ціни найдорожчих з них доходять до приголомшливих цін понад 300 000 доларів.
  • Uniswap : Uniswap дає змогу користувачам обмінюватися ERC-20 токенами за допомогою смарт контрактів. Для цього користувачам потрібно приєднати свій Metamaskгаманець.
  • MakerDAO : MakerDAO дає змогу користувачам позичати стейбл коїн DAI і використовувати ETH як заставу. Відсотки за позикою платить позичальник, але в разі, якщо вартість ETH впаде занадто сильно, його буде продано для оплати позики.

Історія мережі Ефіріума.

Спочатку біткоїн використовували саме як цифрову валюту, але з часом люди почали розуміти, що технології блокчейну здатні на більше і можуть бути використані для інших речей.

Програміст Віталік Бутерін був одним із цих людей. Будучи одним із перших інвесторів біткоїна, він виявив більше можливостей його блокчейн-технології. Він намагався сам написати кілька Dapps на блокчейні біткоїна, але зрозумів, що його можливостей недостатньо для цього.

Потім він почав працювати над своїм власним блокчейном і в 2013 році опублікував документацію Ефіріума. Мережа Ефіріум у своєму первісному вигляді була запущена в липні 2015 року і називалася Frontier.

У 2016 році стався великий інцидент, під час якого було вкрадено певну кількість ETH, еквівалентну 50 мільйонам доларів. Це сталося внаслідок поділу блокчейна на дві частини. Його оригінальна версія стала називатися Ефіріум класик, а новий блокчейн залишився просто Ефіріумом. На цьому блокчейні крадіжкам коштів запобігли.

Відтоді мережа ставала все сильнішою і сильнішою. Наразі понад 200 000 токенів і 3000 Dapps базуються на мережі Ефіріума. У наш час сплеск DeFi допомагає мережі розширюватися. Незважаючи на триваючий успіх мережі, вже давно ходять розмови про розширення її можливостей. Рішенням цього завдання став Ефіріум 2.0.

Перспективи Ефіріум 2.0

Створення Ефіріум 2.0 — важливе оновлення мережі Ефіріума, покликане задовольнити прохання про її розширення. Проблеми з розширенням у мережі відбуваються через фундаментальний механізм консенсусу Proof of Work, на якому вона побудована. Хоч він і добре захищений, але все ж процес майнінгу, який використовується в PoW, вимагає величезну кількість електрики, тому одночасно можуть проводитися приблизно 15 транзакцій на секунду. Через появу величезної кількості різних Dapps, використання мережі ставало нестерпно довгим.

Тому в Ефіріум 2.0, також відомому як Serenity, переходять від алгоритму PoW до алгоритму PoS (Proof of Stake). Розробники сподіваються, що перехід від майнінгу до стейкінгу дасть змогу не тільки поліпшити можливості для транзакцій, а й забезпечити більшу безпеку, оскільки він більше не залежить від комп’ютерної потужності. Компанія блокчейн технологій ConsenSys пояснює це таким чином:

"Кожен шард у мережі додає кілька шляхів для покращення Ефіріуму: від однієї доріжки, до багаторівневого шосе. Що більше шляхів і паралельних процесів, то більша пропускна здатність мережі".

Дату випуску Ефіріума 2.0 все ще не призначено, але, імовірно, його мають запустити до кінця 2020 року.

Що таке ефір?

Що таке Ефіріум, і як він працює?

ETH — це криптовалюта, яка відіграє роль "палива" в мережі Ефіріума. Він використовується в додатках цієї мережі, а також як нагорода майнерам за проведення транзакції. ЕТН також можна використовувати для отримання звичайних товарів і торгівлі ними на біржах, наприклад на Bybit.

Подібності та відмінності між біткоїном та ефіром

Біткоїн (BTC) і ETH мають як деякі подібності, так і фундаментальні відмінності. Давайте для початку поглянемо на їхню схожість:

Схожість:

  1. Вони обидва є цифровими валютами, які можна використовувати як оплату, торгувати ними на біржах або зберігати на гарячих чи холодних гаманцях.
  1. Оскільки вони обидва є валютами, у них є певна цінність.
  1. Обидва децентралізовані і використовують технологію блокчейн.
  1. Обидва не управляються будь-якою організацією.

Відмінності:

  1. Хоча ETH використовують як цифрову валюту, це не першорядний варіант його використання. Першочергове завдання ETH — забезпечувати виконання операцій у смарт-контрактах і Dapps у мережі Ефіріума.
  2. Незважаючи на перехід до Ефіріуму 2.0 через недостатню кількість потужності для проведення більшої кількості транзакцій і багатьох інших причин, блок транзакцій ETH все одно виконується набагато швидше, ніж такий самий у BTC (15 секунд проти 10 хвилин).
  3. У той час як смарт-контракти відбуваються в мережі Ефіріума і в транзакціях може міститися виконуваний код, у біткоїні будь-які дані, що зберігаються в мережі, будуть просто примітками.
  4. Хоча ETH було створено з використанням того самого алгоритму PoW, що й BTC, усе зміниться в Ефіріумі 2.0, де цей алгоритм зміниться на PoS. Це означає, що замість використання комп’ютерної потужності, для підтвердження транзакцій і отримання нагород за це, майнінг ефіріума відбуватиметься за допомогою стейкінга, під час якого люди залишатимуть свої кошти в мережі як заставу для підтвердження транзакцій.

Наскільки ефір хороша інвестиція?

Як і з будь-якою іншою інвестицією, фраза "проведіть власне дослідження" — це гарна порада. Однак, не можна заперечувати відмінний прибуток, який ви могли б отримати, якби інвестували в ETH на старті. Інвестиція в розмірі 1000$ у січні 2016 повернулася б вам у стократному розмірі в жовтні 2020.

Незважаючи на те що ціна ефіру на порядок нижча за його рекордну ціну в сумнозвісному бул рані 2017 року, наразі вона піднялася доволі непогано відносно інших криптовалют після глобального спаду через COVID епідемію в березні 2020. Запуск Ефіріума 2.0 також сприятливо вплинув на прогноз курсу ефіріума. І хоча суперечки про те, скільки ефіріум буде коштувати тривають. Усі сходяться на думці, що ринок залишиться бичачим на роки вперед. Crypto Research Report, наприклад, оголосив свій ефіріум прогноз і передбачив, що ціна на нього буде в районі 3500$ до 2025 року.

Де купити Ефір?

Хороші новини полягають у тому, що довго шукати, де б прикупити ефір на свій ефіріум гаманець не потрібно. Ви можете зробити це просто тут, на Bybit! Лише кілька кліків відділяє вас від транзакції з дуже низькою комісією, за допомогою якої ви отримаєте ETH на свій ефіріум гаманець. І все це буквально за кілька хвилин! А також ви можете використовувати різні методи оплати, зокрема Visa, Mastercard і банківські перекази (залежно від вашого місцезнаходження).

Виведення

Поки що мережа Ефіріума має фантастичну історію успіху, а Ефіріум 2.0 гарантує її продовження. І хоча Ефіріум чимось схожий на Біткоїн, порівнювати їх — це як порівнювати яблуко й апельсин, тому що ці мережі переслідують абсолютно різні цілі. У криптосвіті ніколи не знаєш, що на тебе чекатиме за рогом, але це і робить криптовалюти такими цікавими.

Ви можете торгувати парами ETHUSD на Bybit використовуючи кредитне плече аж до 100х.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *