Posted inОсвіта та поради

Що таке Helium (HNT)?

Що таке Helium? Пояснює ForkLog

За проєкт відповідає компанія Helium Systems, заснована 2013 року в Сан-Франциско (США) Шоном Феннінгом, Аміром Халімом і Шоном Кері. Початковою метою стартапу було створення глобальної децентралізованої мережі для різних пристроїв, які могли б обмінюватися з віддаленим центром файлами даних невеликого розміру. Таким чином, засновники Helium багато в чому передбачили поширення концепції "Інтернет речей" (Internet of Things, IoT).

Зараз компанію очолює Амір Халім, інші засновники покинули компанію. Інший ключовий співробітник — технічний директор Марк Нійдам, який має понад 25 років досвіду роботи у великих IT-компаніях.

З моменту заснування Helium Systems провела кілька раундів інвестицій і залучила кошти на загальну суму близько $365 млн. Останній інвестраунд відбувся на початку 2022 року, серед його учасників — Pantera Capital, FTX Ventures і Munich Re Ventures.

Що таке Helium (HNT)?

Через зростання навантаження з боку блокчейна точки доступу Helium стали перевантажуватися і відключатися від мережі. У відповідь на це навесні 2022 року розробники представили технологію Light Hotspot. По суті, це аналог легкого клієнта, який може передавати дані мережею The People’s Network, але не бере участі в синхронізації блокчейна — цим займаються валідатори. Поки Light Hotspot тестують і не імплементували в протокол основної мережі.

На офіційному сайті Helium представлений список із 26 виробників і дистриб’юторів, у яких можна придбати пристрої, що працюють за протоколом LoRaWAN. Середня вартість одного "домашнього" модему становить кілька сотень доларів.

Щоб забезпечити безперервне покриття, Helium пропонує набір стимулів для створення регіонів з високою щільністю точок доступу. Нагороди власників точок доступу можуть збільшуватися або зменшуватися залежно від різних чинників — наприклад, кількість сусідніх точок, кількість підключених до модему пристроїв або обсяг переданих даних.

Існують онлайн-калькулятори, які допомагають обчислити дохід від майнінгу HNT для планованої точки доступу. Також прибутковість окремої точки можна подивитися в оглядачі блоків Helium.

Як ще заробити HNT?

Великі власники HNT можуть запустити валідатор-ноду блокчейна Helium і отримувати нагороди за свою роботу. Мінімальний розмір стейка для валідатора — 10 000 HNT (близько $80 000 на кінець травня 2022-го). Забрати монети назад зі стейка можна приблизно через 5 місяців.

Можливість швидкого запуску вузлів валідатора в мережі Helium надає Coinbase Cloud і низка інших хмарних сервісів. У травні 2022 року в мережі Helium було понад 3600 нод валідаторів, які сумарно використовували для стейкінгу понад 36% монет HNT в обороті. Ефективна ставка прибутковості за стейкінг дорівнює 5,25% річних. Виплати нагород валідаторам відбуваються кожну епоху, тобто раз на 30 хвилин.

Як розвивається Helium?

Розробники проєкту планують зосередитися на розвитку напрямку 5G з використанням блокчейна у співпраці з компанією FreedomFi. Вона, зокрема, розробляє 5G-станції з можливістю майнінгу криптовалюти. Мінімальна вартість одного приладу становить $1000.

Власники таких гібридних точок доступу зможуть заробляти HNT, надаючи користувачам доступ до мобільного зв’язку та інтернету. Мета проекту — створити глобальну мережу 5G, яка належатиме не одній компанії-оператору, а самим користувачам. На старті мережа Helium 5G буде доступна тільки в деяких містах США.

Добавить комментарий